Lektoři

Další jedinečný jógový festival „Jóga v Beskydech“ připravujeme ..
DATUM: 24.10.2020

……………………………………………………………………………………………….

LEKTOŘI MINULÝCH ROČNÍKŮ

Karin Branc 
8:15 – 9:30 hod Ranní jóga

Na mé cestě životem mě doprovází jóga a její neustálé objevování až nepředstavitelně velkého rozsahu. Propadla jsem jejímu kouzlu, její filozofii, její pravdivosti. Ráda se s Vámi potkám společně na podložce, kde si zacvičíme v pomalejším tempu, ponoříme se do hloubky uvolnění, nebudeme nikam spěchat, budeme se učit naslouchat svému tělu vnitřním zrakem, napojíme se na rytmus svého dechu a pokusíme se společně najít klid a pohodu v dnešní uspěchané době, budeme prohlubovat víru v sama sebe .. budu se těšit ..

Momentálně vedu svou jógu ve F-M a Frýdlantu nad Ostravicí.

Veškeré info o mě a mé józe najdete na www.vegin.cz nebo na fcb/instagram: vegincz .

Pavla Svobodová
9:45 – 11:00 hod  Fit&Slim jóga

K józe jsem přišla před spoustou let jako slepý k houslím 🙂 Tehdy jsem několikátým rokem hodně běhala a začaly mě trápit bolesti nohou. A protože všichni říkali, jak se jóga skvělá a jak by mi mohla pomoct, řekla jsem si, proč vlastně ne. Na začátku pro mě bylo zásadní, že jsem objevila slovíčko „power“ mezi druhy jógy, protože tehdy mě úplně nelákalo si jen sednout na podložku a protahovat se. Dneska už dokážu ocenit i kouzlo jin jógy, kdy nemusím dělat vůbec nic, ale to, co mám nejradši, je stejně pořád vinyasa a power jóga. Mám ráda hravost, pohyb, to, jak všechno hraje, když s úsměvem a v rytmu dechu přecházíme z jedné pozice do druhé. Nejraději jsem, pokud se na lekci smějeme, je přece v pohodě, když se něco nedaří, jen je důležité se nebrat tak moc vážně. Moje lekce bude přesně taková, bude taky trošku posilovací, dynamičtější, zahřívací, veselá, živá. Ale ten pocit, když si pak lehnete do šavásany… ten stojí za to!

fcb: pavli.yogi

 

Vinci László
11:30 – 12:30 hod  Přednáška Jak se zbavit bolestí páteře a kloubů bez prášků a injekcí 

Přednáška s besedou a mnoho praktických ukázek jak se zbavit bolestí ramen, páteře i kloubů bez prášků a injekcí.
Předvedení techniky jak si léčit páteř i vnitřní orgány pomocí chůze.
Sex a jeho úloha ve zdraví a dlouhověkosti.

www.opravapateri.cz

 

 

Monika Lepková
12:45 – 14:00 hod Ashtanga – jóga dechu, seznámení

Zdeněk Šebesta
14:15 – 15:30 hod  povídání Jak zkrotit divokého slona

Zajímá se o jógu od roku 1962. V průběhu let měl to štěstí, že se setkal s některými vůdčími osobnostmi jógového světa, které ho inspirovaly k další práci na sobě. V roce 1996 založil ŠKOLU JÓGY KARAKAL. Je dlouholetým učitelem jógy a jeden z nejstarších učitelů v naší republice, který je ve svém věku stále nesmírně činný. Vede kurzy, víkendová setkání, píše skripta, nahrává relaxační CD. Byl to právě on, kdo v roce 2008 ve svých 80. letech zahájil výstavbu Oázy v Raškovicích a dokázal všechny své přátele motivovat k tomu, aby se celé nelehké dílo zdařilo.
Seznamování zájemců s jógovými technikami a filozofií považuje za své poslání a věnuje mu prakticky všechen volný čas. Jedno jeho životní krédo je:
„Ukážeme vám cestu, jít už ale musíte vy sami.“

Zdeněk pochází z Raškovic v okrese Frýdek-Místek. Jeho dlouholeté zkušenosti s jógou jsou pro všechny zdrojem nevyčerpatelné inspirace. Je motivací pro všechny, kteří se s ním setkají, že i ve vysokém věku může být člověk mladý, plný elánů a radosti ze života. Nepřednáší, jak to máme dělat, ale svým příkladem opravdu žije.
www.joga-karakal.cz

Soro
16:00 – 17:00 hod  workshop africký tanec

SORO znamená v řeči kmene Malinke (západní Afrika) životní sílu, ducha a energii semínka. Našim cílem je rozšířit vám možnosti trávení volného času, poskytnout prostor pro odpočinek a práci na sobě. Zabýváme se hlavně africkou kulturou – hudbou, tancem a tvorbou, ale čerpáme i z umění jiných přírodních národů a současnosti.
Jako poděkování za podporu a duševní bohatství lidí, kteří africkou kulturou žijí, jsem si zvolili SORO jako název našeho projektu.

Marcela

Cestu k TANCI jsem si našla postupně. Skrze sportovní aktivity a capoeiru jsem našla moderní tanec a zakrátko Afriku, ke které mě (s úsměvem) přivedl čaj. Učím se nejen na workshopech afrického tance (učitelé Koffi Koko, Natascha Noack, Christa Flaig, Annett Hofmann, Cornelie Caiser, Mohamed Bangoura, Diaka Camara, Ellian Bangoura, Tereza Pospěchová ad.), ale i na tanečně-pohybových seminářích a kurzech taneční terapie, dílnách zaměřených na taneční techniky a principy (Mgr. Pavel Bič, Mgr. Jiří Lössl, Rena Milgröm). Nesmírným přínosem pro mne jsou zkušenosti a zážitky ze studijních stáží v západní Africe v letech 2009, 2010 2013, lekce tance i bubnování v Guinei a Mali pod vedením lektorů Les Ballet Africains a Les Ballet National du Mali (lektoři Mohamed Cissé, Bete Diabate, Abdulai Conde, Zee Sylla, Issa Cissoko, Tene Damba a mnoho dalších). Dlouhodobě spolupracuji se skupinou Camara, lektoruji workshopy a kurzy u nás i na Slovensku. Jsem zapojena do programu multikulturní výuky (mladezvakci.cz).

Velice si vážím a zakládám na tradici, na které můžeme stavět současnost. Důležitý je pro mne dech, prostor a jejich vzájemný vztah, který vede k přítomnosti. Stále mám spoustu otázek a ráda sdílím odpovědi. Obdivuji Butó.

VÝTVARNĚ aktivní jsem od malička, přes spoustu různých činností jsem se dostala až ke keramice v ateliéru RUK. Výtvarné nadšení jsem dále rozvíjela na Lidové konzervatoři v Ostravě, pod laskavým vedením Jany Smékalové a Pavly Andráškové v ateliéru Kresby, malby, grafiky a ateliéru Textilní tvorby a grafiky. Jako pedagog volného času jsem výtvarně vedla děti v DDM Ostrava. Spolupráci jsem také navázala se Salesiánským střediskem a Knihovnou města Ostravy, pro které jsem tvořila propagační materiály. Dlouhodobá záliba ve světě fantazie mě zavedla až k ilustrování „Pohraničí“, které vydal Altar v r. 2008. Můj postoj k výtvarnému umění silně ovlivnilo studium Arteterapie na Univezitě Palackého v Olomouci (pod úžasným vedením PhDr. Petry Potměšilové, Ph.D.). Pořádám krátkodobé semináře, kde propojuji výtvarný materiál s pohybem.

Zajímá mne kultura přírodních národů, ale i pozdní umění (úžasný Franz Marc). Realizuji se mimo jiné textilní tvorbou a technikou obrazů z písku. Zálibu mám zvláště v ornamentech a geometrických vzorech, primitivních symbolech a surových znacích. Mám ráda přírodní poezii.

Pavel

V roce 1994 v sobě objevil nadšení pro hru na bubny. Začínal jako bubínkář na občasných tzv. bubnovačkách po čajovnách, festivalech atd. Současně jako naprostý rytmický laik začal hrát i na klasickou bicí soupravu. Poté se začal pídit po původu rytmu a technice hry na bubny s celého světa. Nejdříve začal koketovat s latinskoamerickými rytmy, poté africkými, arabskými, indickými i evropskou hudební tradicí. Od roku 1996 začal aktivně koncertovat jako hráč na bubny a perkuse s mnoha hudebními skupinami různých žánrů (Na slovíčko, Lalaland, S21, Timbuktu, O.K.TET, Santóšam, Song of satori, Evolution DEJAVU a další).

Od roku 2000 začal studovat pod vedením učitelů z Berlína hudbu národa Mandeng ze západní Afriky a hru na jejich tradiční hudební nástroje djembe a dunun. Začal vystupovat s vlastní skupinou SÖ,SÖ! a pražskými skupinami Drumsystem, Mugee a Tiditade. V roce 2005 podnikl dvouměsíční studijní cestu do Guinei a Mali, poté v roce 2009 a následně v roce 2010. Studoval u význačných bubenických mistrů hru na tradiční lidové nástroje djembe, dunun, gongoma, bolon, balafon a sbíral místní lidové písně. Podařilo se mu i zúčastnit se tradičních rituálů (obřízka, svatba, pohřeb, válečníci…) a zblízka nahlédnout do života místních lidí.

Současně se zajímá o hudbu a myšlení přírodních národů. Sbírá různé tradiční lidové hudební nástroje a učí se na ně hrát a pochopit jejich správné použití v té dané kultuře či stylu hudby. V roce 2002 se začal zajímat o muzikoterapii, tj. působení zvuku a hudby na myšlení a zdraví současného člověka. Čerpal hlavně z myšlení původních kultur a jejich hudebního odkazu, také z dostupné literatury a zúčastnil se i muzikoterapeutických seminářů prof. Šimanovského a Chrise Amrheina. V roce 2008 úspěšně ukončil studium muzikoterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci pod vedením prof. Lubomíra Holzera.

Od roku 2003 pořádá kulturní a vzdělávací akce s hudbou ve školkách, školách, stacionářích, ústavech, dětských domovech, čajovnách, muzeích a festivalech. Od téhož roku vyučuje hru na africké bubny a hraje k výuce afrického, orientálního, moderního a flamencového tance (Tereza Pospěchová, Natascha Noack (GER), Christa Flaig (GER), Blanka Bartoszová, Markéta Dintrová, Marcela Sovadinová). Několik let působil jako korepetitor na bicí nástroje v Taneční škole na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a jako hudebník v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě.

V současné době pořádá workshopy hry na bubny pro děti i dospělé, muzikoterapeutické semináře pro speciální pedagogy a veřejnost, drumcircles, projekce s povídáním o svých cestách po západní Africe, vzdělávací a muzikoterapeutické programy ve školách a stacionářích. Zabývá se prodejem afrických djembe a jejich opravou, hraje na bubny a perkuse ve vlastních autorských skupinách Camara (www.camara.cz) a Dunya, dále ve skupinách Tubabu (rytmy západní afriky), Mamalőr (klezmer), Alan Flamenco project (flamenco), v samba orchestru Bum Bum band, vystupuje s artisty Cirkus jinak a Cyberfire a dalších uměleckých projektech.

Do současné doby vyšla 4 CD, na kterých Pavla můžete slyšet:
O.K.TET : I Pharadisi (2003)
Camara : Amina (2006)
Aurelius Q : Folkways II (2007)
Tubabu : Rytmy a písně západní Afriky (2009)

www.soro.cz

Mgr. Linda Lacinová
Seznamte se s hormonální jógou

– certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues pro ženy, muže i diabetiky
– zakladatelka Centra hormonální rovnováhy v Ostravě

​- lektorka jógy ve stylu vinyasa, hatha a jivamukti
– maminka tří dětí 🙂 

Jógou se zabývám již mnoho let a hormonální jógovou terapii učím na svých kurzech již čtvrtým rokem. HJT vnímám jako práci s tělem, myslí, duší i energií, která mě velmi naplňuje, jelikož nejen sama na sobě, ale i na účastnicích mých kurzů pozoruji úžasné benefity této metody. Tento mocný nástroj k vyřešení mnoha obtíží žen, mužů i diabetiků vytvořený skvělou Dinah Rodrigues s láskou předávám dál a pomáhám tak ostatním k hormonální rovnováze a odstranění jejich případných potíží způsobených hormonální nerovnováhou. Učení jógy a předávání tohoto životního stylu se stalo mým životním posláním a naplněním. Namaste!

Veškeré informace o lekcích, kurzech a mnoho dalšího s Lindou najdete na jejich stránkách www.hormonalnijogaostrava.cz

Dr Hanka Cawley
Žena a Země (womb jóga)

K zájmu o ženskou tématiku mě dovedly jak zdravotní problémy v této oblasti, tak i pocit oddělenosti a nepochopení, co to vlastně znamená být autentickou ženou. Po několika letech strávených v ženských kruzích jsem si uvědomila, jak je důležité, abychom tu byly jedna pro druhou a skrze vzájemné propojení pak prohloubily vztah k nám samým a k obrovské síle uvnitř nás. Všechny můžeme rozvíjet svůj potenciál, integrovat naše předešlá zranění a vědět, jak pracovat se svým tělem, emocemi a myslí. V seskupení žen, kde každá z nás je respektovaná a v bezpečí, můžeme tohoto dosáhnout snadněji a s pocitem sounáležitosti. Jsem certifikovanou lektorkou Womb jógy, jógy přizpůsobené různorodosti ženského těla a jeho cykličnosti. Do svých lekcí zahrnuji své osobní zkušenosti a znalosti mindfulness meditace a psychologie. Moc se těším na setkání s každou z Vás.

S Hankou se můžete potkat na těchto krásných akcích:
– Ženské kruhy s Womb jógou (Frýdek – Jóga pod Věží; Frenštát – Mandala)
– Psychologicko-meditační večery (Frýdlant – Papayacentrum)
– Individuální holistické poradenství pro ženy

Pokud máte jakýkoliv dotaz na Hanku, napište ji : hanka.cawley@gmail.com .

Jana Slanařová
přednáška Jarní životabudiče pro tělo i mysl

Krásný den! Jmenuji se Jana Slanařová a jsem narozená ve znamení Kozoroha. Na svět jsem přišla až v té nejzápadnější části naší republiky – v Aši. Neznamená to ale, že bych sedávala v koutě, a čekala, až něco přijde. Naopak – mám ráda výzvy, mám ráda cokoliv, co mi dává smysl, potřebu a především, co mě posouvá dopředu. Dál a dál … i když občas si říkám, že dál už to snad ani nejde. A přesto jde. A to vždy. Miluji smích, pohyb, jídlo, pohodu, přirozenost, miluji být svá. Ráda inspiruji ostatní svým životním příběhem, sama sebou a ještě raději poslouchám příběhy druhých. Aktivně se věnuji výživě, pohybu, psychosomatice. Trojkombinace, která pomáhá dávat tělo a duši do rovnováhy. Pracuji s lidmi každý den, je to práce náročná, zodpovědná a krásně barevná. Dokážu motivovat, říci, naslouchat – rozhodnutí a první krůček ke změně je už na ostatních. Mé motto zní: Nikdy není pozdě na své životní cestě přehodit výhybku a vykročit jinak, radostněji a šťastněji. Zdravěji a plný energie. Položit si otázku – chci nebo nechci? A odpověď? …CHCI. Každý v ten svůj čas.
http://www.janaslanarova.cz/

Tereza Machová
přednáška aromaterapie „Žena“

Jsem Ženou, která miluje svého syna a vnímá ho jako svého nejmoudřejšího učitele a parťáka. Miluji vůně a Matičku Zemi, miluji svou cykličnost a jógu. Jsem ráda šťastná a když se mi nedaří v radosti být, pracuji na tom, abych se dostala zpátky do pohody. Jsem přesvědčená o tom, že zastavit se a spřátelit se svými emocemi je základem spokojeného života i řešení životních výzev.

S Terkou se můžete potkat na různých, krásně provoněných, workshopech, a  akcích, nebo si  přečíst její blog nebo si můžete stáhnout její e-book na jejich stránkách https://aromaterapiehabibi.cz nebo si s ní jen tak počichat .-) .. pokud máte jakýkoliv voňavý dotaz, určitě Terce napište tereza@aromaterapiehabibi.cz nebo zavolejte 736 283 443.

Magdaléna Sládková
Žena zářící krásou a zdravím s kundalini jógou

S jógou jsem začala v 18 letech a zkusila si různé styly, abych se jednoho dne ocitla na lekci kundalini jógy a okamžitě se zamilovala. Je to již 8. rok, co se této józe věnuji a stále mě naplňuje a uspokojuje a poskytuje příležitosti k sebepoznávání. Obrátila mi život vzhůru nohama, stále mě konfrontuje s mými slabostmi a neřestmi, je nekompromisní a zároveň laskavá, obejme a přivádí k sobě sama. Kromě kundalini jógy je mou dlouholetou láskou koučink a pomocí technik neurolingvistického programování pomáhám sobě i ostatním stanovovat cíle a pojmenovávat nástrahy a překážky na cestě k nim. Před několika měsíci jsem začala studovat ajurvédu, která skvěle doplňuje jógovou praxi.
Na mé cestě mi jóga, NLP i ajurvéda pomáhají žít vědomější život a chápat lekce, jež život přináší.
S Magdou se můžete setkat na lekcích v Ostravici v Hotelu Freud, ve Frýdlantu n/O v Papaya centru a v Příboře v Domě s duší.
Nebo si můžete s Magdou dát soukromou lekci, na které dojíždí po celém našem kraji.
Více info najdete na –  web: autenticky.com, Fcb: Kundalini jóga Ostravice a Instg: @kundalini_joga

Mgr.Bc. Eva Svobodová
hod Léčivá meditace ženského těla i duše

– lektorka jógy, meditací & terapeutka holistické regresní terapie, energetického léčení

můj temperament mi jóga a meditace dokáže transformovat úžasným směrem, mohu říct, ze za 10 let učitelské praxe si připadám jako pokorný student a často objevuji hlubší rozměry jógy i její filosofie, o kterých se mi ani nesnilo. Na začátku jsem se vybouřila dynamickými styly jógy a dnes mě naplňuje jak jóga v různých podobách, tak meditace v úplném klidu a tichu….Připadá mi, že už tolik nepotřebuji a jsem šťastnější a vděčnější. Mé moto zní: Vše je možné, vím, že nic nevím, jsme jen kapkou v oceánu, světlo je rychlejší než naše myšlenka a život je příliš krátký na to, nežít jej opravdově.

Na stránkách www.jogasevou.cz najdete vše o Evčiných lekcích, kurzech, masáží atd ..

Petra Morysová
Jin jóga

Jógu jsem potkala přibližně v roce 2008 a vzpomínky na tu dobu mám více než úsměvné. Vzpomínám, že jsem lektorku, která přecházela z hodin aerobiku na lekce jógy, přesvědčovala, aby nebláznila s jógou, že se chceme pořádně zapotit a vyhopsat, a ne někde ležet a pospávat na podložce! Pak jsem čekala naše druhé dítě, takže jsem se jógově nestihla nějak více rozšoupnout, ale po narození Marušky jsem měla potřebu něco pro sebe hlavně fyzicky udělat. V té době začal vycházet v Mladé frontě DNES seriál „Hubněte s Mladou frontou“, jehož součástí byly mj. DVD powerjógy s VáclavemKrejčíkem… No, a tak jsem začala cvičit a po pár lekcích jsem se zamilovala do jógy. Po nějakém krátkém čase se k mému domácímu cvičení přidal také můj manžel, protože zjistil, že se jen těžko ohne, aby si zavázal tkaničky u bot, a najednou jsme na to byli dva. Ve Frýdku-Místku jsme našli několik skvělých lektorek, ke kterým jsme v týdnu docházeli, nebo si cvičili doma s Vaškem na DVD. V té době se v našich hlavách začalo rodit přání, jaké by to bylo skvělé, kdybychom mohli místo studených a mnohdy ne moc čistých tělocvičen navštěvovat nějaké pěkné a útulné a voňavé studio pro jógu určené, kde bychom si mohli vybrat styl a tempo, lektorku, dobu cvičení, po lekci se třeba osprchovat, v klidu se posadit u čaje a promluvit se stejně smýšlejícími lidmi.

Jóga se stala běžnou součástí mého života, začala jsem vyhledávat různé vzdělávací akce, kurzy, až nakonec jsem se v roce 2016 stala lektorkou jógy. Celý rok jsem pak intenzivně pracovala na svém osobnímu rozvoji a tréninku, než jsem se začala věnovat svým prvním žákům. Během této doby jsme s manželem začali rekonstruovat budovu u frýdeckého náměstí, kde v přízemních prostorách vzniklo studio Jóga pod věží.

Mám ráda jemnou jógu v pozicích, kde se můžu uvolnit a dýchat, powerjógu, čakra jógu, Ganéšu a pozici stromu.

Motto: Jóga pomáhá, spojuje a je pro všechny.

www.jogapodvezi.cz

Bára Kovářová
Power jóga

Józe se věnuji několik let a jsem za to nesmírně vděčná. Prvotní školou bylo lektorování různých forem aerobního cvičení, což považuji za počáteční start na mé cestě. V průběhu studií v Praze jsem si zašla na lekci jógy. Nedalo by se říct, že se jednalo o lásku na první pohled. Byla jsem velmi překvapena, jaká je to dřina a jak mě dokáže „zničit“ lekce powerjógy. Začala jsem usilovně  cvičit a narážet na své hranice v podobě ohebnosti, zkráceného svalstva, držení rovnováhy, snažila se je překovat  a zdolat.

Soulad jógových asán a dechu ve mně probouzí naprosté naplnění a uspokojení. Učí mě vnitřnímu porozumění, vědomému prožitku a vnějšímu naslouchání.

Mezi mé oblíbené pozice patří bojovníci, snažím se v nich propojit bojovnost s jemností a také holubí král pro dokonalé uvolnění kyčelních kloubů.

Moc se těším na setkání s Vámi…

 

Zdeňka Kolláriková
přednáška Skutečné jídlo

Propagátorka bio potravin a kreativního vaření.
Spolupracuje se školami, stravovacími zařízeními, připravuje jídelníčky a receptury pro firmy, sportující děti a mládež, přednáší pro různé organizace. Od roku 2006 pořádá workshopy, kurzy vaření a ochutnávky, které se těší velké oblibě. Vymýšlí nové recepury.
Má skutečný dar inspirovat a nadchnout a slučovat v kuchyni i zdánlivě neslučitelné. Tvoří pokrmy, které jsou zdravé, ale zároveň krásně vypadají a úžasně chutnají. Boří mýty o tom, že co je zdravé, není dobré. Je lektorkou vzdělávacích kurzů, výživová poradkyně Nutris, členka AVP, registrovaná koučka Minset Coach. Realizátorka a manažerka projektu „Zdravý styl“, regionální koordinátorka iniciativy Skutečně zdravá škola.
Autorka originálních receptur. Produkuje vlastní značku sušenek z vybraných bio surovin.

 

Karin Branc
Deep & slow jóga

Na mé cestě životem mě doprovází jóga a její neustálé objevování až nepředstavitelně velkého rozsahu. Propadla jsem jejímu kouzlu, její filozofii, její pravdivosti. Ráda se s Vámi potkám společně na podložce, kde si zacvičíme v pomalejším tempu, ponoříme se do hloubky uvolnění, nebudeme nikam spěchat, budeme se učit naslouchat svému tělu vnitřním zrakem, napojíme se na rytmus svého dechu a pokusíme se společně najít klid a pohodu v dnešní uspěchané době, budeme prohlubovat víru v sama sebe .. budu se těšit ..

Momentálně vedu svou jógu ve F-M a Frýdlantu nad Ostravicí.

Veškeré info o mě a mé józe najdete na www.vegin.cz nebo na fcb/instagram: vegincz .

Marek Ščotka
přednáška Vztahy podle znamení a živlů

Jsem alternativní diagnostik, rodinný terapeut a etikoterapeut. Svou odbornou praxi spojenou také s masérstvím provozuji již od roku 2002. Provázím klienty na jejich cestě za vědomými změnami v myšlení, ve zdraví, vztazích, rodinném fungování, výchově a životním směrování. Zabývám se odhalováním skrytých souvislostí a odstraňování překážek v jejich zdravotních, emočních a duchovních rovinách. Zaměřuji se při tom zejména na komplexní práci s rodovými zátěžemi a osobnostními dispozicemi. Jsem autorem známých metod Rodinné trojúhelníky, Těhotenská rovnice a Cover masáže. Své zkušenosti aktivně předávám veřejnosti formou přednášek, kurzů, besed, videí, diskusních skupin a blogů.
www.marekscotka.cz

 

Zdeno Yogi
Jóga

Joge sa venujem od r. 2007. Od prvého momentu si ma joga získala nielen fyzickým cvičením, ale aj svojou filozofiou. Niekoľko rokov som sa učil a cvičil pod vedením rôznych učiteľov. Od r. 2010 jogu aj učím.

Aktuálne mám certifikáty uznané Ministerstvom školstva ako Inštruktor powerjogy I., II. a III. stupňa.

Ako sa tri chrobáky do mňa zavŕtali
Kedysi dávno som sa predklonil a zistil som, že si nedočiahnem na vlastné nohy. Vravím si, že aj keď už nie som najmladší, nie som ani tak starý, aby som si nedočiahol na vlastné nohy.
Toto bol prvý „chorbák“, ktorý mi začal vŕtať v hlave.
Približne v rovnakom čase moja babka mala úraz – šmykla sa vonku na ľade, spadla a niekoľko týždňov bola nútená ležať v posteli. To malo za následok skalcifikovanie chrbtice (zvápenatenie svalov, premena svalu na kosť). Babka stále behá po záhrade (na bicykel už ju nepustia), stále je aktívna, ale keď sa chce pozrieť vpravo, vľavo, keď sa chce otočiť, musí sa otočiť celá..

Približne v tom čase sme boli na výstave Body, kde boli vystavené tri chrbtice – detská, „normálna“ dospelácka a skalcifikovaná. Som tam zostal nemo stáť a pozoroval som myšlienky v mojej hlave.. Začal mi v nej divo blikať červený maják – treba niečo so sebou robiť.. Toto nechcem..
To bol druhý a oveľa intenzívnejšie vŕtajúci „chrobák“ v hlave.
Tieto dva dôvody vyplynuli do môjho záujmu o jogu. Teraz, s odstupom času, ďakujem za to, že ma k cvičeniu nedohnali zdravotné problémy, ale prevencia.

Odkedy učím jogu, sa stretávam často s tým, že ľudia hľadajú v joge zázračný liek na všetky problémy. Áno, ste na správnej adrese. Len si treba uvedomiť aj to, že koľko sme svoje telo zanedbávali, toľko trvá aj návrat späť ku zdraviu a pohode. A samozrejme nie je to len tak, treba pre to niečo (u)robiť. A nie raz, je to ako s umývaním zubov. Tiež si neumývate zuby raz za rok.. Alebo keď vás začnú bolieť..
Keď som začal čítať moju prvú knižku o joge, prvé časti boli venované jogovej filozofii. Mal som pocit, že každá veta je o mne. V každej poučke som videl sám seba.
Toto bol tretí „chrobák“ v mojej hlave..
Tieto tri chrobáky sa stretli spolu a od tohoto momentu som vedel, že joga je pre mňa tá pravá cesta.

Dúfam, že tiež objavíte úžasnú liečivú silu jogy skôr, než vás k tomu doženie bolesť, choroba a trápenie.

A keď už, tak že vám pomôže opäť nájsť pokoj a harmóniu tela a mysle.

Prajem všetkým, ktorí hľadajú, aby objavili silu, krásu, hĺbku a úžasné poznanie JOGY.

www.zdenoyogi.net

Dr Hanka Cawley,  PhD
Meditace Mindfulness

Meditace různých druhů mě zajímají již mnoho let. Asi i proto jsem si vybrala meditaci všímavosti (mindfulness) jako téma doktorské práce v oboru psychologie, kterou jsem nedávno obhájila ve Velké Británii. Všímavost vnímám jako základní kámen uvědomělého života, který nám pomáhá osvobodit se od zvykových vzorců našeho jednání a myšlení. Kromě meditace se také věnuji ženské tematice a mým přáním je podporovat ženy v nalezení vnitřní síly, autentičnosti a vzájemné podpory. Jako lektorka Womb Yogy bych chtěla toto přání naplňovat skrze ženské kruhy a další chystané nabídky.

hanka.cawley@gmail.com

 

Karin Branc
Ranní jóga

Na mé cestě životem mě doprovází jóga a její neustálé objevování až nepředstavitelně velkého rozsahu. Propadla jsem jejímu kouzlu, její filozofii, její pravdivosti. Ráda se s Vámi potkám společně na podložce, kde si zacvičíme v pomalejším tempu, ponoříme se do hloubky uvolnění, nebudeme nikam spěchat, budeme se učit naslouchat svému tělu vnitřním zrakem, napojíme se na rytmus svého dechu a pokusíme se společně najít klid a pohodu v dnešní uspěchané době, budeme prohlubovat víru v sama sebe .. budu se těšit ..

Momentálně vedu svou jógu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Veškeré info o mě a mé józe najdete na www.vegin.cz nebo na fcb/instagram: vegincz .

Vítek Oram
Pránajáma
Přednáška Ayurvéda
Jóga Nidra

„Jógu cvičím téměř 30 let a jako cvičitel asi 8 let. Jóga je životní styl a postoj, pomáhá na cestě k Radosti a štěstí. Postupně jdu stále více do hloubky i výšky a jsem velmi vděčný za vše, co Život přináší. Cvičím pomalejší styl s prožitkem vnímání těla, dechu a Energií. Delší výdrže nás vedou s dechem dovnitř a k hlubokému uvolnění. Hlavní je při cvičení zažívat Radost (i v bolesti)! Pránajámě se věnuji v poslední době a velmi mě oslovuje, ty možnosti očistných dechových technik a poté úplný klid a vnímání Energií… Na festivalu si vyzkoušíme více možností práce s dechem tak, aby si každý odnesl vlastní nový prožitek. A budu Vás motivovat k dalšímu rozvoji Vašeho vědomí v Dechu! Dechem k Duchu!!“

Pránajáma: víme, že dech je velmi důležitý. Naučíme se, jak rozšiřovat svoji kapacitu plic, uvědomit si 3 součásti dechu a jak správně
provádět s dechem, svým tělem a vědomím kouzla – prozářit a léčit oblasti těla, vyzkoušet si, jak na moji mysl působí zádrže dechu. Budeme
pracovat na odstranění strachu a budovat své Sebe-Vědomí.

Jóga Nidra: jógový spánek není jen hluboká relaxace Těla a mysli, ale především cesta k Vědomí Sebe sama. Pokusíme se úplně neusnout a vizualizací prosáknout do oblasti naší skutečné Bytosti. K tomu poslouží zvuky tibetských mís, gongy, tampúra a další nástroje spolu se zkušeným vedením lektora, podle momentální potřeby všech přítomných.

Ajurvéda – povídání o filozofii přístupu ke zdraví podle nejstaršího systému světa. Propojení jógy a ajurvédy je klíčové pro udržení zdraví těla i

mysli. Skutečné příčiny nemocí. Existují nevyléčitelné nemoci? Beseda s Vašimi dotazy.

Lucie Paseková
Vinyasa jóga

Jóga mi vstupovala do života už od dětství, vždy se pak stáhla, aby se později mohla vrátit v jiné podobě, ale vždy v ten pravý čas. Už jsou to téměř tři roky, kdy můžu sdílet jógu s ostatními také jako lektor, na svých lekcích se snažím věnovat pozornost jemnému jinovému i silovému jangovému prvku, hledat propojení mezi nimi ať už se jedná o klidnější nebo dynamickou lekci.

Vinyasa jóga – Medituji v pohybu, mé tělo nezná únavu

Vinyasa je tanec na vlně dechu, je to síla rozpuštěná v uvolněném pohybu. Dech a pohyb se synchronizují, cítíme, jak vzniká teplo. V naší vinyase dáme důraz na pozvolné plynutí, z jednotlivých prvků vytvoříme sekvenci, trochu zrychlíme…a necháme naše tělo proplout ásanami v rytmu našeho dechu.

O Studiu BOSKY .. studio BOSKY je unikátní a netradiční studio, které najdete v krásném podloubí místeckého náměstí. Těšíme se na všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, pracovat na sobě a posouvat své hranice… (www.studiobosky.com)

 

Zuzana Slívová
Pilates

Od raného detstva môj život sprevádza pohyb a je tomu tak doteraz. Vyštudovala som fyzioterapiu na vysokej škole v hlavnom meste Slovenska, v Bratislave. Napriek tomu, že už dlhé roky pomáham svojim pacientom zbaviť sa bolesti, sama so sebou som si nevedela poradiť. K cvičeniu Pilates som sa dostala skrz migrény, ktorými som často trpela. Vďaka cvičeniu Pilates som sa veľmi rýchle a úspešne zbavila týchto problémov. Spoznala som čaro tohto ladného cvičenia, najskôr ako klient pod vedením lekcií Terezky Zahutovej, neskôr ako absolvent kurzu „Instruktor pohybové metody Pilates“ pod vedením Mgr. Renaty Sabongui v Prahe. Každý z cvikov Pilates som si prebrala vo svojom „fyzioterapeutickom jazyku“ a snažím sa ich cielene dávkovať pre každého klienta. Riadim sa mottom: „Keď si mladý a máš chorú chrbticu, tak si ako starý. Keď si starý a máš ohybnú chrbticu, tak si ako mladý a môžeš robiť všeličo.“

PILATES je cvičení kondičního a regeneračního charakteru, jehož zakladatelem byl J. H. Pilates. Technika systematicky rozvíjí hluboký svalový systém za pomoci hlubokého dýchání a koncentrované mysli. Rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu a flexibilitu, propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla – tzv. „jádra“. Pilates věří, že díky zpevnění „jádra“ těla, celé tělo bude vyvážené a formované. Vypracovává dlouhé, štíhlé svaly, s důrazem na  dýchání do hrudníku. J. H. Pilates při vytváření svých cvičebních programů převzal prvky jiných programů (např. jógy, bojových umění, tance, gymnastiky apod.) a přizpůsobil a zdokonalil je tak, že působí jako celek.Metoda Pilates je cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek.

Koncert: Za Hranicemi Ticha
jsme skupina 3 mužů, hrajeme a zpíváme již přes 10 let a oslovuje nás
náš název – Za hranicemi Ticha. Tam totiž nalézáme mnoho alikvótních
tónů, v jemnosti i dynamice. Využíváme mnoho etnických nástrojů a hlasy,
zpíváme mantry. Tibetské mísy, gongy, tampúra, flétny, steeldrum,

sundrum, bubny a další. Meditační ponor do léčivých vibrací.

Kristýna Paseková
Vystoupení Pole Dance 
Věnuji se především sportům, které prozatím nemají v našem kraji příliš vybudovanou tradici, to se ale snažím změnit. Jde především o Pole dance, Aerial Hoop a Aerial Silks. Jde částečně o tanec a částečně o akrobacii. S těmito disciplínami je úzce spojená také gymnastika a flexibilita celého těla, která je k provedení některých prvků nezbytná. Jsem zastánce toho, že flexibilita těla je důležitou součástí nejen těchto akrobatických sportu, ale každého sportu. Proto vedu u nás ve studiu i lekce Flexi, kde se snažíme postupně flexibilitu zvyšovat.
Nebudu lhát, že disciplíny jsou to náročné, ale v našich lekcích si každý postupně vybuduje vše, co k těmto sportům potřebuje. Co si ale musí přinést sám v sobě je odhodlání, píle a vytrvalost. Nic není hned a nic se neudělá samo. Miluji výzvy a zdolání každého nového prvku, ať už na tyči, šále či kruhu je neuvěřitelný pocit, překonání něčeho co jsem si myslela, že nikdy nemůžu zvládnout a hele, ono to jde…
O studiu Bosky ..studio BOSKY je unikátní a netradiční studio, které najdete v krásném podloubí místeckého náměstí.

Těšíme se na všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, pracovat na sobě a posouvat své hranice… (www.studiobosky.com)